WIZUALIZACJE I ANIMACJE 3D

Wizualizacje i animacje

Nie tylko kopiowanie rzeczywistości… Czyli wizualizacje i animacje 3D

Wizualizacje i animacje 3D - maluchWizualizacje i animacje za pomocą technik komputerowych to doskonały, nowoczesny sposób reklamy. Za pomocą atrakcyjnego wizualnie obrazu możemy zachęcić klienta do zakupu, czy przekonać inwestora do udziału w projekcie. Sporą popularność zdobyło już zastępowanie fotografii produktowej wizualizacjami komputerowymi. Są one łatwiejsze w edycji i niejednokrotnie tańsze niż wynajęcie studia fotograficznego wraz z oświetleniem i całym sprzętem. Ogromnym plusem komputerowego wizualizowania produktu jest możliwość szybkiej i bezinwazyjnej zmiany poszczególnych jego elementów, takich jak kolor, czy oświetlenie.

Co więcej, obiekt który chcemy zwizualizować wcale niekoniecznie musi istnieć! Możemy więc wykorzystać komputerowo generowany obraz do sprawdzenia i przedstawienia, jak będzie wyglądać projektowany produkt. A jeśli ten wygląd nie do końca nam odpowiada… Cóż, wspominaliśmy już, że można relatywnie szybko i bezproblemowo zmieniać poszczególne projektowane elementy?

Nadajmy temu nieco dynamiki!

Jeśli statyczny obraz nie jest do końca wystarczający, możemy wprawić do w ruch. Animowanie w środowisku 3D ma podobne zalety co statyczne wizualizacje. Przede wszystkim, jesteśmy w zasadzie ograniczeni tylko i wyłącznie naszą wyobraźnią. Przykładowo, do stworzenia animowanego reklamowego filmu edukacyjnego dla dzieci, nie potrzebujemy aktorów, sceny i kamer. Mamy możliwość wykreowania oryginalnych i unikatowych postaci według naszych wyobrażeń. Wizualizacje i animacje 3D - Bartek

Te same postaci możemy umieścić w całkowicie bajkowym i od zera stworzonym przez nas świecie. A następnie wprawić całość w ruch, zgodnie z własnym scenariuszem. Oczywiście, w dzisiejszych czasach nieme filmy są rzadkością, a obraz powinien iść w parze z dźwiękiem. Na szczęście w GROMAR 3D współpracujemy z profesjonalnymi aktorami głosowymi, scenarzystami i muzykami, dzięki czemu oprawa dźwiękowa stoi na wysokim poziomie.

To w przypadku, jeśli chcemy animację fabularną. A co gdy chcemy po prostu pokazać klientowi, jak działa nasz, dajmy na to, nowy system otwierania okien, albo chcemy zanimować logo naszej firmy? No cóż, nie ma problemu. Każdy przypadek traktujemy indywidualnie.

Kilka przykładowych realizacji (wizualizacji i animacji) znajdziecie tutaj.